אילוף בסיסי

מה ההבדל בין אילוף בסיסי למתקדם?

האילוף הבסיסי, מתייחס בעיקר לאילוף משמעת, הכולל פקודות כמו שב, ארצה, בוא, להישאר. בנוסף האילוף הבסיסי מכיל בתוכו את אילוף החשיפות וההבנה הכלבנית הדרושה על מנת לגדל כלב, כגון בניית סדר יום, ובניית תקשורת בין הכלב לבעלים.

האילוף הבסיסי מבסס קו תקשורת ברור בין הכלב לבעלים. האילוף מלמד את הכלב להבין ולהגיב לפקודות, דבר שיכול לסייע במניעת התנהגויות מסוכנות והרסניות. האילוף הבסיסי מסייע בבניית אמון וקשר חזק בין הכלב לבעלים.

בנוסף, האילוף הבסיסי מסייע ליצירת קשרים חברתיים בין הכלב לבין הסביבה (חשיפות), דבר שחשוב לרווחתו הכללית וליכולת הכלב לתפקד בחברה. פקודות אילוף בסיסיות כמו “בוא” ”הישאר” יכולות לעזור לשמור על בטיחות הכלב במצבי חירום.

האילוף הבסיסי חיוני לכלב, והוא הבסיס עליו בנוי האילוף המתקדם.

מה זאת אומרת חשיפות?

אילוף חשיפות מתייחס לתהליך של חשיפת הכלב למגוון רחב של דברים כגון, אנשים, בעלי חיים וסביבות שונות, חשוב לעשות זאת בצורה מבוקרת וחיובית. מטרת החשיפות היא לעזור לכלב להרגיש נינוח ובטוח במצבים חדשים, ולמנוע פחד ותוקפנות כלפי דברים לא מוכרים.

אילוף החשיפות חשוב מכמה סיבות. ראשית, סבירות גבוהה יותר שכלב חשוף יתנהג בצורה יציבה יותר ואנו נראה פחות בעיות התנהגות. אילוף החשיפות יכול לסייע במניעת התנהגויות שנגרמות מתוך פחד כמו תוקפנות, ביישנות וחרדת נטישה.

סבירות גבוהה יותר היא שלכלב חשוף יהיה קל יותר להסתגל למצבים חדשים, ויש סיבירות גבוהה יותר שהוא יהיה כלב מאושר ויחיה חיים טובים יותר וכמו כן גם הבעלים. אילוף החשיפות הופך את הכלבים לבני לוויה נעימים יותר באופן כללי.

מתי כדאי להתחיל באילוף חשיפות?

מומלץ להתחיל את אילוף החשיפות עוד בתקופת הגורות, , בין גיל 7 ל-14 שבועות, בתקופה זו הגורים פתוחים יותר להתנסויות חדשות וסביר להניח שיהיה קל יותר לחשופות אותם לסיטואציות חדשות בצורה חיובית. חשוב לציין שאילוף החשיפות הוא תהליך מתמשך, ואף פעם לא מאוחר מדי להתחיל.

באופן כללי, חשיפות היא היבט חשוב באילוף הבסיסי של הכלב וחשוב תמיד להתמיד בה.

מה אנחנו מציעים

הדרכת בעלי כלבים

גור באילוף חשיפות, הרגלה לכלוב, ולמידת צרכים.

מאמרים נוספים