חינוך כלבים

איך מתחילים בתהליך חינוך הכלב?

חינוך כלבים מתחיל מוקדם עוד מהטבע, הגור לומד התנהגויות בסיסיות מתאימות בתוך הלהקה, אשר בהמשך יסייעו לו להסתגל למשפחתו החדשה – משפחת האדם. עם זאת, לא כל כלב גדל באותה צורה ולא כל כלב מגיע אל המשפחה באותה תקופת חיים, כמו שקיימים הבדלים בין הכלבים בהתאם לגזע, להתנהגות הספציפית שלו ועוד סיבות. עם זאת, כל כלב בכל גיל הוא ניתן לאילוף – גם על ידכם, עם ההדרכה והעזרה המתאימה. כדי ליהנות באופן מלא מגידול כלב, חיוני להבין את שפתו, התנהגותו וצרכיו. על הכלב גם ללמוד את כללי הבית, מה מותר ומה אסור ואיך להתנהג במצבים שונים.

למה מתכוונים כאשר מדברים על חינוך כלבים?

כאשר אנו מדברים על חינוך כלבים, מדובר בחינוך למטרות שונות – יחסיו עם אנשים וכלבים אחרים, חינוך לעשיית צרכים בחוץ, אי השחתת רהיטים וחפצים של בני הבית ועוד. יש להבין מדוע הכלב מתנהג בדרכים מסוימות ומהם הכלים הדרושים כדי ללמד אותו לעשות את צרכיו בחוץ, לטפל בהתנהגויות כמו נשיכות, ללמוד להישאר לבד בבית, למזער נזקים לרהיטים, לא להפריע בזמן הארוחות, לאפשר טיפולי טיפוח, וכן למנוע קפיצה על אנשים. עבור זאת, כדאי להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע, מאלף כלבים מומחה בתחום שידע איך להדריך אתכם בהתאם ולספק עקרונות מנחים לאילוף וחינוך הכלב.

איך לחנך את הכלב?

לכלב, כמו לכל יצור חי, יש את המזג או האופי שלו וצריך לעזור לו להבין מהי התנהגות רצויה ונורמטיבית. בנוסף לכך לכל משפחה יהיו העקרונות שחשובים לה יותר או פחות – האם מותר לכלב לקפוץ על הספות בסלון, היכן מותר לו לישון, האם הוא יכול לצאת באופן חופשי לחצר של הבית וכמובן כל הנושא של עשייה צרכים. שחר אזולאי הוא מאלף כלבים מקצועי ומוסמך שיש לו ניסיון רב בתחום והוא הבין שבעלי הכלבים צריכים ללמוד לאלף את הכלב בעצמם על מנת לשמור על תוצאה ארוכת טווח, וכדי ליצור חיבור מתמשך בין הכלב לבעליו. שחר מציע קורס אינטרנטי ייחודי המורכב מ-16 מפגשים ומטרתו ללמד אתכם לתקשר עם הכלב, לקבוע היררכיה, להציב גבולות ולחנך אותו להתנהגות הרצויה. אימון כלבים

אימון כלבים

כלב הוא חיה ידידותית בעלת אינטליגנציה, אינדיבידואליות, רגשות וצרכים הדורשים סיפוק, אך הוא דורש גם חינוך. על ידי זיהוי והבנה של תכונות אלו בשלב מוקדם, אנו מעצימים את יכולתו של הכלב לעמוד בציפיות, לפתח הרגלים חיוביים, לטפח נאמנות, להבין גבולות ולמצוא את מקומו בתוך המבנה המשפחתי. בחלק מהמקרים, התחלה מוקדמת מבטיחה שמשך האילוף יהיה קצר ויעיל יותר ותאפשר השתלבות מהירה ומהנה של הכלב בתא המשפחתי, לטובת הכלב וכן, לטובת בני המשפחה. לתהליך העבודה עם הכלבים ניתן גם לקרוא אימון כלבים. כל בעל כלב רוצה שהכלב שלו יהיה מחונך, שלא יבצע פעולות אסורות ויידע היכן ומתי הוא עושה את צרכיו, את כל אלה הכלב צריך ללמוד. איך עושים את זה? נעזרים באנשי מקצוע שיש להם ניסיון עם כלבים.

מתי כדאי לחשוב על תהליך של אימון כלבים?

לאחר שהכלב מגיע לביתנו, צריך אמנם לאפשר לו להסתגל לסביבתו החדשה, אך מוטב לא להתמהמה עם התחלת תהליך אימון כלבים, על מנת שיוקנו לכלב ההרגלים הנכונים עוד מתחילת המסע שלנו עימו ביחד. לא לכולם יש זמן או את הידע הנכון לאמן את הכלב לבדם, לכן, עבודה עם איש מקצוע מנוסה שיודע רבות על התקשורת והדינמיקה בין האדם לכלב, היא מומלצת ואף חיונית. יסודות כמו אילוף צרכים, הצבת גבולות, תקשורת כלבית ועוד, הם דברים שניתן ללמוד לבצע גם בעצמכם עם הקורס המתאים, ללא צורך בהישענות על מאלף שמגיע עד לביתכם.

החשיבות של אימון הכלב בצורה קשובה עם תקשורת חיובית

אנשים רבים מנסים לאמן את הכלבים שלהם על ידי הסתמכות על מידע מספרים או תרגילים שהם מוצאים באינטרנט. עם זאת, חשוב להבין שאילוף כלבים אינו מיומנות שניתן לשלוט בה בן לילה, ואם אפשר להיעזר במומחים – למה לא? שחר אזולאי הוא מאמן ומאלף כלבים עם ניסיון רב והוא דוגל בגישה של תקשורת עם הכלב, מה שמבטיח לו תוצאות טובות בתהליך. שחר מציע קורס הדרכה אינטרנטי עם מפגשים ענייניים בזום, כדי שגם אתם תוכלו לאמן את הכלב שלכם בנוחות וביעילות.   איך מתחילים בתהליך חינוך הכלב?
אנחנו מציעים
הדרכת בעלי כלבים

מידע נוסף מרחבי האתר

אילוף רועה בלגי
רועה בלגי

אילוף רועה בלגי (המלינוואה) בשנים האחרונות ניתן לראות מגמת עליה במספר הבתים שבוחרים ברועה הבלגי ככלב המשפחה. בחירת גזע כלב

קרא עוד »
חינוך כלבים
חינוך כלבים

איך מתחילים בתהליך חינוך הכלב? חינוך כלבים מתחיל מוקדם עוד מהטבע, הגור לומד התנהגויות בסיסיות מתאימות בתוך הלהקה, אשר בהמשך

קרא עוד »
איך לגדל כלב

איך לגדל כלב גידול כלב יכול להיות חוויה מתגמלת ומספקת, גם למי שאין הכשרה מקצועית. הנה כמה טיפים על איך

קרא עוד »