חרדת נטישה

זהו מצב שבו כלבים חווים מצוקה כשהם נפרדים מבעליהם. מצוקה זו יכולה להתבטא בדרכים שונות, כמו נביחות מוגזמות, יבבות, יללות, הרס וניסיונות בריחה. כלבים עם חרדת נטישה עשויים להפגין התנהגויות כמו הליכה שאינה פוסק, התנשפות ללא סיבה פיזית, הוזלת ריר ורעידות.

חרדת נטישה יכולה להיגרם ממגוון סיבות, כגון: חווית נטישה מהעבר, התעללות, הזנחה, חוסר בחשיפות בתקופת הגורות, שינוי בסביבה או כל שינוי שהשפיע על הכלב. במקרים מסוימים, זה עשוי להיות קשור לגנטיקה או אפילו לגזע מסוים.

כלבים עם חרדת נטישה עשויים להיות קשורים במיוחד לבעליהם ועלולים להתקשות להתמודד עם היותם לבד. הם עלולים להיות מודאגים או מפוחדים כאשר הבעלים מראה סימנים של יציאה מהבית, או כאשר הם נשארים לבד. במקרים חמורים, כלבים עם חרדת נטישה עלולים להפוך להרסניים, לפצוע את עצמם, או אפילו לנסות לברוח מבתיהם במאמץ למצוא את בעליהם.

טיפול בחרדת נטישה יכלול לרוב שילוב של טכניקות לשינוי התנהגות וטיפול תרופתי שירגיע את הכלב על מנת לעזור לו להיות רגוע יותר על מנת שיוכל ללמוד להישאר לבד. הטיפול יכלול חשיפה הדרגתית למצב של להישאר לבד, והחיזוק חיובי ישמש כדי תגמול על ההתנהגות הרגועה. שיטות אילוף כמו חיזוק חיובי, חשיפה נכונה ואילוף משמעת בסיסית, יכולים לעזור לבנות אצל הכלב את הביטחון העצמי ולהפחית את החרדה מהנטישה.

חשוב לציין כי חרדת נטישה היא מצב חמור ודורש עזרה מקצועית, אם אתם חושדים שלכלבכם יש חרדת נטישה, חשוב להיעזר במאלף כלבים מקצועי מוסמך ורופא וטרינר.

מה אנחנו מציעים

הדרכת בעלי כלבים

מאמרים נוספים