גור רועה בלגי

אילוף רועה בלגי (המלינוואה)

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמת עליה במספר הבתים שבוחרים ברועה הבלגי ככלב המשפחה. בחירת גזע כלב המשפחה, משתנה ממש כמו צוו האופנה, בעבר האופנה הייתה, פומרניינים, מלטזים, אמסטפים/פיטבולים, רועים גרמניים, דוברמנים וכן הלאה.

היום ניתן לראות בתים רבים שבוחרים לגדל את הרועה הבלגי.
במאמר זה הסביר, איך אנחנו, באילוף הצפון, נותנים יחס מיוחד לרועה הבלגי, ואסביר על תוכנית האילוף שמותאמת לרועה הבלגי, ששונה מתוכנית האילוף הרגילה לשאר הגזעים.

מה מיוחד ברועה הבלגי?

במילה אחת? קיצוניות, בואו נרחיב על זה קצת, הרועה הבלגי הוא גזע שנבנה על מנת לספק עבודה ללא הפסקה עבור הבעלים, ולכן כשפיתחו את הרועה הבלגי דאגו להעצים את כל היצרים שלו בצורה קיצונית ביחס לשאר גיזעי הכלבים, זאת אומרת שברגע שהיצרים של הרועה הבלגי נדלקים, הוא לא רואה כלום, לא שומע כלום, ולא מפחד מכלום, הוא פשוט נעול על המטרה, ובנוסף לכך ואפילו הכי קיצוני, היא כמות האנרגיה שיש לגזע הזה, כפי שציינתי קודם לכן, הרועה הבלגי נועד לספק עבודה ללא הפסקה.

כמות האנרגיה שיש לרועה הבלגי, היא משהו שחשוב לקחת בחשבון, לפני רכישת הכלב ולוודא שאכן הבעלים מסוגל לספק את כמות צריכת האנרגיה עבור הכלב.

רועה בלגי
גור רועה בלגי

איך זה לעבוד עם רועה בלגי?

הרועה הבלגי הוא גזע שמאוד אוהב לעבוד ומאוד אוהב ללמוד דברים חדשים, יש להם כושר למידה מהיר והם בעלי יכולת ריכוז ארוכה יחסית שמאפשרת לעבוד איתם גם בהיותם גורים.

עקב הרצון הגדול לעבודה, ויכולות פיזיות מרשימות, ניתן לעשות עם הרועה הבלגי דברים מטורפים.

הם בעלי רצון ענק לציית ולהקשיב לבעלים, ובאופן כללי זאת חוויה לעבוד איתם.

תוכנית אילוף מותאמת אישית לרועה בלגי​

שב, ארצה, עמוד, הכנסה לרגלי, אמצע, ימינה + מעברים, הליכה ברגלי.

משחק נשיכה, למידה להחזיר כדור.

בניית רוטציה של כל מה שלמדנו שנראת פצצה לעין

מה אנחנו מציעים

הדרכת בעלי כלבים

מאמרים נוספים